شمیم کشار      معرفی روستاهای منطقه ی کشار **** سامانه پیامکی شورا و دهیاری کشار 50002832576
تازه ترين مطالب
لينک ها
    


با حضور تمامی اعضای شورای روستای کشار، جلسه انتخاب هیات رئیسه این شورا در دفتر اجتماعات شورای روستا برگزار شد و محمد عظیم بابدست  به عنوان رئیس جدید این شورا انتخاب شد


 امروز جمعه نیز جناب راستخانه سخنگوی شورای کشار خطیب بعد از نماز بود  اولین خبری که او به مردم شهرش داد  خبر انتخابات اخیر شورا بود ، رئیس سابق شورای اسلامی کشار عنوان کرد: زمانی که کاری که انجام می دهیم، هدفش خدمت به مردم باشد و خدمت گذاری به مردم نیز به نحو احسن صورت بگیرد.
جناب راستخانه  اظهار کرد: در طی یک سالی که ریاست شورای کشار را به عهده داشتیم خوشبختاته به رغم مشکلات عدیده فعالیت ها و کارهای خوبی در روستا  صورت گرفته شده است.
وی تصریح کرد: وجدانم راضی است چرا که در حد توانم شورا را اداره کردم و از اینکه می بینم مردم شهرم  از کار شورا در طی این یک سال راضی بوده اند خداوند را شاکر هستیم.ایشان ضمن ستایش از جناب بادبدست تمام اهالی را به همکاری و همیاری با ایشان فراخواند و  فرمودند شورایی شغل نیست  بلکه خدمت است  مردم باید همه با هم در کارهای عمرانی سهیم باشند و همه به فکر حل مشکلات و معضلات جامعه خود باشند از انجا که روستای کشار یک روستای فرهنگی است و بیش از پنجاه معلم و فرهنگی شاغل دارد و به همین تعداد هم بازنشته فرهنگی دارد  پس باید سعی کنیم فرهنگ جامعه را به سوی ترقی سوق دهیم   ایشان از شورا و دهیار خواست که خود را با خاطیان درگیر نکنند بلکه برابر قانون با انها برخورد نمایند  همه مردم را  به همکاری با شورا در مبارزه با فساد و اسیب ها فراخواند و گفت جامعه را به مثابه زمین کشاورزی دانست و گفت برای دفع افات همه باید دست به کار شوند 

 

 نوشته شده در  جمعه بیست و یکم شهریور 1393 ساعت 15:18 توسط شمیم مهدوی  |  |


قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان از اعزام روحانیون اهل‌سنت استان به مشهد مقدس و زیارت حرم امام رضا(ع) خبر داد


 

 دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مریدی با اعلام خبر اعزام روحانیون اهل‌سنت هرمزگان به مشهد مقدس تصریح کرد: روحانیون اهل‌سنت هرمزگان در قالب اردوی تفریحی-زیارتی امروز جمعه 21 شهریورماه به مشهد مقدس اعزام می‌شوند و در این سفر به زیارت بارگاه ملکوتی امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) خواهند رفت.

وی با اشاره به تلاش دشمنان اسلام در بی‌توجه نشان دادن مذاهب اسلامی نسبت به اهل‌بیت پیامبر(ص) اظهار کرد: پیروان مذهب اهل‌سنت، مودت و محبت نسبت به اهل‌بیت(ع) را جزئی از اعتقادات خود می‌دانند.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان با اشاره به قرآن‌کریم به عنوان یکی از مشترکات بین مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: کتاب مقدس مسلمانان ارادت و محبت نسبت به اهل‌بیت(ع) را مزد رسالت پیامبراکرم(ص) معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه زیارت حرم امام رضا(ع) توسط عالما و فضلا اهل‌سنت پیشینیه دیرینه دارد گفت: از دیرباز عالمان و اندیشمندان بزرگ اهل‌سنت از مناطق بسیار دور رنج سفر را برای زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تحمل می‌کردند و خود را به مشهد الرضا می‌رساندند.

حجت‌الاسلام مریدی محبت نسبت به اهل‌بیت(ع) را یکی از اشتراکات بزرگ بین مذاهب اسلامی دانست و افزود: اهل‌بیت(ع) عامل وحدت در بین مذاهب اسلامی هستند.در این کاروان چند روحانی اهل سنت منطقه کشار نیز حضور دارند که آقای سلیمان انداوه نائب رییس شورا کشار و امام جماعت مسجد ابوبکر صدیق از جمله آنهاست 

 

 

 نوشته شده در  جمعه بیست و یکم شهریور 1393 ساعت 13:15 توسط شمیم مهدوی  |  |


مديركل امور شهري و شوراهاي استانداري هرمزگان گفت: شورايي موفق تر است كه بتواند در سايه قانون به مردم خدمات بهتر و بيشتري را ارائه كند.


 دكتر مسعود دالمن در همايش بزرگداشت آغاز بكار شوراهاي اسلامي شهر و روستا اظهار داشت: عضويت در شورا به عنوان شغل محسوب نمي شود بلكه اعضاي شورا به صورت افتخاري وظيفه و مسئوليت نمايندگي مردم را براي خدمات رساني دلسوزانه بر عهده مي گيرند.

وي اضافه كرد: نگاه همه به عضويت در شورا بايد اينگونه باشد كه بستري براي خدمات رساني به همشهري و هم روستايي را خدا نصيب آنها نموده است و از اين فرصت بايد به نحو احسن و در راستاي جلب رضايت عموم مردم و پيشرفت منطقه استفاده كنند.

وي گفت: شوراهاي اسلامي بايد برنامه ها و عملكرد خود را به طور مستمر به مردم اطلاع رساني كنند تا مردم همواره از برنامه هاي آنان اطلاع داشته باشند چرا كه اين موضوع موجب ايجاد ارتباط  نزديك تري ميان شوراهاي اسلامي و مردم مي شود.

مديركل امور شهري و شوراهاي استانداري هرمزگان بيان داشت: شورايي موفق تر است كه بتواند در سايه قانون به مردم خدمات بهتر و بيشتري را ارائه كند كه اين موضوع يكي از الزامات كار شورا نيز مي باشد.

دكتر دالمن به تمامي شوراهاي اسلامي شهر و روستاها توصيه كرد از انجام كارهاي حاشيه دار دوري كنند و افزود: اميدواريم هيئت رييسه جديدي كه براي شوراهاي اسلامي در مناطق مختلف استان انتحخاب شده اند با همدلي و همراهي همه اعضا كارها را به پيش برند.

 

 

 

 نوشته شده در  سه شنبه هجدهم شهریور 1393 ساعت 21:15 توسط شمیم مهدوی  |  |
   


استاندار هرمزگان با بيان اينكه شوراهاي اسلامي متعلق به همه مردم، طيف ها، گروه ها و قوم ها بوده و برخواسته از مردم است تاكيد كرد: تصميمات قومي و جناحي در شورا جايي ندارد.


 دكتر جاسم جادري در همايش بزرگداشت روز آغاز بكار شوراهاي اسلامي شهر و روستا اظهار داشت: شورا يك نهاد مردمي برخواسته از مردم است و بايد عاليرغم تمام محدوديت ها بي طرفانه، سالم و پيگير خواسته هاي به حق مردم بوده و در جهت خدمات رساني عادلانه به مردم برآيد.

وي اضافه كرد: شوراها بايد رابطه خود را با فرمانداران و بخشداران تقويت كرده و هماهنگ و همراه با آنان باشند و طوري عمل نكنند كه فرماندار احساس كند شورا مانعي در راه برنامه ها و توسعه منطقه است بلكه شوراها بايد همكار، هميار و منتقل كننده اولويت نيازهاي مردم باشند.

وي با اشاره به تخلف صورت گرفته در يكي از شهرستان ها تاكيد كرد: استانداري هرمزگان و مجموعه تحت مديريتش، سرسختانه و به طور قطع يقين مدافع حقوق مردم هستند و همه بايد در اين راستا حركت كنند.

وي گفت: تصميمات قومي و جناحي در شورا نبايد جايي داشته باشد و بهره مندي از امكانات و خدمات بدور از سليقه افراد يا جناح ها براي همه مردم است.

استاندار هرمزگان در ادامه بر استفاده از بخش خصوصي تاكيد كرد و ابراز داشت: شوراهاي اسلامي شهر و روستا بايد به سمت كسب درآمد و استفاده از بخش خصوصي حركت كنند و منتظر اعتبارات دولتي دست روي دست نگذارد.

دكتر جادري خاطر نشان كرد: البته اخيرا 90ميليارد ريال اعتبار براي دهياري هاي استان تامين كرده ايم كه در روزهاي آتي توزيع آن آغاز مي شود.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان با بيان اينكه همواره با مردم شفاف صحبت كرده است اذعان داشت: اعتبارات، برنامه ها، امورات و صحبت ها را همواره به طور شفاف با مردم در ميان گذاشته ام و چيزي را پشت پرده قرار نمي دهيم.

وي بيان داشت: شوراها نيز بايد عملكرد و برنامه هاي خود را به طور شفاف با مردم در ميان بگذارند و طوري عمل نكنند كه براي خود حاشيه بسازند.

دكتر جادري يادآور شد: دستگاه هاي اجراي در استان مي بايست برنامه هاي خود را به شوراها ارائه كنند و نامه آنها را پاسخ دهند و به حرف ها و دغدغه هاي آنان گوش دهند، البته شوراها نيز نبايد خواسته ها و توقعات دور از امكان عمل داشته باشند.

در پايان اين مراسم 14 دستگاه بيل بكو و 10 دستگاه خودرو جمع آوري زباله به دهياري هاي استان تحويل داده شد.

 

 

 

 نوشته شده در  سه شنبه هجدهم شهریور 1393 ساعت 21:9 توسط شمیم مهدوی  |  |
  10308345689355637780.jpg 


دانستن حق مردم است 


 

عملکرد خوب شورا و دهیاری این دوره بر هیچ کس پوشیده نیست و همه به وضوح تغییرات و پیشرفت ها را ناظر هستند و آن را حس می کنند در این رابطه این پایگاه خبری به نمایندگی از مردم کشار از اعضای محترم شورا و دهیار محترم کمال تشکر و سپاس می نمایند  اما در ماه اخیر دو مطلب پیرامون مشکلات شهری در این پایگاه خبری منتشر شد و چون دانستن حق مردم است شعار ماست  درد دل را به رشته تحریر در آوردیم اما دفتر شورا و دهیاری پاسخ هر دو مورد را در قسمت نظرات این مطالب دادند 

مطلب اول در مورد ساختمان دبیرستان بود ( انتظار چندین ساله برای افتتاح یک پروژه )

پاسخ دفتر شورا و دهیاری (باسلام خیالتون از لحاظ پیگیری شورا ودهیاری راحت باشه اونم انجام شده و پس از اینکه صورت جلسه آن توسط نوسازی انجام شد مهندس هراتی مسئول پروژه دبیرستان تصریح نمودندکه:تا آخر شهریور چگونگی تخصیص بودجه آن ان شاءالله اعلام خواهد شد)

مطلب دوم در مورد چراغ های معابر روستا (چراغ های معابر کشار نای سو سو زدن ندارند )

پاسخ دفتر شورا و دهیاری (باسلام وممنون از تذکر جناب عالی به استحضار می رساند پس از برطرف شدن ونواقص نوسانات برق وبالا رفتن ولتاژاز سوی اداره محترم برق این مهم در اسرع وقت مرتفع خواهد شد وناگفته نماند اقدامات اولیه آن صورت گرفته وهمه چیز از طرف دهیاری وشورا مهیاست ولی وقتی برق ضعیف باشد آن همه چراغ معابر خود علاوه علت خواهد شد ومشکلات برق را مضاعف خواهد نمود.)

تشکر و سپاس از عملکرد خوب شورا و دهیاری و ممنون از پاسخ به دغدغه های مردم  ضمنا شما همشهریان محترم می توانید اگر انتقاد پیشنهاد یا تشکر از شورا و دهیاری دارید با سامانه پیامکی شورا و دهیاری به شماره 50002832576 در تماس باشید 

 

 نوشته شده در  سه شنبه یازدهم شهریور 1393 ساعت 22:33 توسط شمیم مهدوی  |  |
   


تاریکی معابر  پیامدهای منفی متعددی را درپی دارد، این امر علاوه بر عدم احساس امنیت در شهروندان، احساس دل‌مردگی، عدم نشاط و عدم رغبت به تأمین آن در سطح روستا را رقم می‌زند


معابر روستایمان کشار چند وقتی است خیلی کم‌سو شده  که شاید نور ستاره‌های آسمانش بیش از تیرهای چراغ برق آن را روشن نگاه می‌دارد به گونه‌ای که حتی اهالی برخی محلات از تاریکی بیش از حد معابر اعلام نارضایتی کرده و پیگیری این وضعیت را خواستار شده‌اند. این وضعیت باعث ایجاد نا امنی در شب و دزدی سیم های برق می گردد لذا از مسئولین روستا و اداره مربوطه تقاضا می شود جهت رفع این مشکل چاره اندیشی نمایند 

 

 نوشته شده در  جمعه هفتم شهریور 1393 ساعت 22:53 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

   dsc00540.jpg


زندگی هر مسلمان باید بر اساس دستورات دین مبین اسلام و موازین اسلامی وسنت رسول الله باشد 


بعد از چند مدت وقفه امروز بعد از نماز جمعه مردم یکبار دیگر شنونده بیانات رییس و سخنگوی شورای خود بودند رییس شورا سخنان خود را با ایات کلام الله مجید و احادیث پیامبر آغاز کرد و خود و شنوندگان را به تقوای الهی توصیه کرد و فرمود زندگی هر مسلمان باید در قالب قوانین و مقررات اسلامی باشد  اولین خبر او  خبر استخدام در خانه بهداشت بود ایشان ضمن تشکر و ستایش از عملکرد جناب اقای اورامن فرمودند ایشان در شرف بازنشتگی هستند و مرکز بهداشت به دنبال جانشین برای ایشان است جوانان دارای مدرک دیپلم و بومی کشار می توانند با مراجعه به مرکز بهداشت برای کار در خانه بهداشت نام نویسی نمایند  در مبحث بعدی ایشان از خانم دکتر سعیدی پزشک مرکز بهداشت بابت خدماتشان تشکر و قدر دانی نمودند و بیان داشتند در جلسه شورا بهداشت که با حضور ایشان برگزار شده مقرر گردیده  در ساعات شب فقط بیماران اورژانسی به دکتر مراجعه نمایند و بی مورد و برای بیماریهای ساده در طول روز مراجعه نمایند  اهالی را به رعایت بهداشت فراخواند و فرمودند زباله های خود را در پلاستیک ودر روزهای معین و در ساعات معین در جایگاه زباله بگذارند  تا شهرداری بتواند به راحتی انها را جمع نماید 

 

 

 نوشته شده در  جمعه هفتم شهریور 1393 ساعت 14:33 توسط شمیم مهدوی  |  |
     


سامانه بارشی دیروز برای مردم کشار پر برکت بود 


بارش شدید تگرگ و باران دیروز مردم  منطقه کشار را خوشحال کرد این بارش که بعد از ظهر دیروز شروع به باریدن  کرد به علت همراه بودن با باد خساراتی نیز در پی داشت نخریب دیوار حیاط خانه ها - افتادن تیر های برق و قطعی چند ساعته برق -خطوط تلفن و اینترنت از خسارات بارش دیروز بود 

 

 

 نوشته شده در  پنجشنبه ششم شهریور 1393 ساعت 7:50 توسط شمیم مهدوی  |  |
     22.jpg


وقتي 5 سال پيش مسئولان وقت، پاي اجراي پروژه ساختمان دبیرستان کشار را امضا كردند،‌ هرگز فكر نكردند كه احداث این  ساختمان واین طرح را آنقدر دچار مشكل شود  كه هنوز هم بعد از 5 سال، اميدي به بهره برداري از آن نيست


با توجه به اینکه در هفته دولت قرار داریم و کمتر از یک ماه به بازگشایی مدارس باقی مانده هنوز هم دانش اموزان پسر دبیرستانی منطقه کشار مجبور هستند در همان ساختمان فرسوده امسال تحصیلی را آغاز کنند پروژه ساختمان دبیرستان کشار که کار ساخت آن از چند سال پیش با بودجه خیرین کلید خورد هنوز بعد از گذشت بیش از 5 سال نیمه تمام باقی مانده است. خیر سهم خود را از ساختمان پرداخت نمود و تقریبا 50 % بنا را ساخت و اکنون نوبت اداره مربوطه است  اما هر چند وقت پیمانکاری امد و گوشه ای از کار را گرفت اما بدلیل عدم پرداخت مطالبات و بهانه کمبود بودجه کار را رها کرد  و همچنان بچه های ما مجبورند امسال تحصیلی نیز در همان مدارس فرسوده سپری نمایند  امید واریم مسئولین به فکر این بچه ها باشند و در هفته دولت با تخصیص بودجه کار ساخت این ساختمان را به پایان برند 

 

 

 نوشته شده در  یکشنبه دوم شهریور 1393 ساعت 9:11 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

      باد  (6).jpg


یکی از پروژه های در حال اجرا در کشار ساخت پارک کشار است 


 

این پروژه که کار ساخت آن  از مدتی قبل آغاز شده شامل امکاناتی نظیر  وسایل بازی ویژه کودکان - لوازم ورزشی - پارک بادی - پارکینگ - سوپر مارکت - نمازخانه - سرویس بهداشتی -آلاچیق و استراحتگاه جهت مسافرین می باشد با 80% پیشرفت از محل بودجه دهیاری در دست ساخت است که با تکمیل این پروژه مسافرینی که قصد تردد در این مسیر دارند می توانند در این پارک استراحت نمایند  این پارک در کنار جاده اصلی قرار دارد 

عکس های بیشتر از روند احداث پارک در ادامه مطلب 

 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مرداد 1393 ساعت 21:8 توسط شمیم مهدوی  |  |
   باد  (3).jpg


امروز عصر اهالی منطقه کشار شاهد بارش باران و وزش شدید باد بودند 


سامانه بارشی امروز سبب شد اهالی روستاهای منطقه کشار شاهد بارش اندک باران و وزش شدید باد در این منطقه باشند این سامانه همچنین باعث کاهش دما در این منطقه شد 

 

 

 نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مرداد 1393 ساعت 20:41 توسط شمیم مهدوی  |  |


 ای مسلمان کودک غزه به کدامین گناه کشته می شود


 بیگمان خداوند جان و مال مومنان را به بهای بهشت خریداری میکند.(توبه111)

هم اکنون که نمی شود خودمان در صحنه اصلی جهاد حرکت کنیم خداوند از راهی دیگر برای ما فرصت جهاد را میسر نموده است ان هم جهاد با مال خود. بدین منظور پایگاهی برای جمع اوری کمک های مالی همشهریان عزیز در مسجد جامع کشار در نظر گرفته شده است تو هم می توانی کمک کنی .فردا جمعه 93/5/10 دست خالی به مسجد نرویم

 نوشته شده در  پنجشنبه نهم مرداد 1393 ساعت 19:56 توسط شمیم مهدوی  |  |
    63086253599244710565.jpg


دلها همه بهاران شد از شمیم باران / مه رخ نموده امشب در عید روزه داران

هر کس که در دعایش یادی کند ز یاران / شیرین تر از عسل باد کامش به روزگاران . . .
سلام دوستان و همراهان همیشگی این وبلاگ سلام همشهری های گلم سلام بر شما  بله شما  شما که محبت دارید و این سایت را برای بازدید بر می گزینید  ممنونم از همراهی و محبت های شما   نظرات -انتقادات -پیشنهادات شما باعث می شود من به کارم دلگرم تر بشوم  دانستن حق شماست شما باید بدانید پیرامونتان چه می گذرد در جریان اخبار و عملکردهای مسئولین روستا قرار بگیرید  پس این سایت پلی است بین شما و مسئولین خلاصه اگر اخبار این سایت موجب رنجش شما شده اکنون که عید و روز بخشش است ما را حلال کنید        عید سعید فطر بر همه شما مبارک  
منتظر نظرات شما در این سایت و پیام هایتان در سامانه 50002832576 هستیم ما را از محبت خود بی نصیب نکنید 

 

 نوشته شده در  دوشنبه ششم مرداد 1393 ساعت 12:55 توسط شمیم مهدوی  |  |
    جامع.jpg


نماز عید فطر در کشار راس ساعت 7/30 دقیقه در مسجد جامع برگزار می گردد


 مردم موحد و با ایمان ، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات خالصانه شما اهالی کشار در ماه پرفضیلت رمضان و یکماه روزه داری و شب زنده‌داری و راز و نیاز در شب‌های پر ارزش قدر و اینکه نماز عید فطر تکمیل کننده ماه خدا می‌باشد، بدینوسیله به اطلاع عموم مردم  با ایمان و مقاوم و دین‌مدار و شریف کشار می‌رساند که نماز عید سعید فطر با حضور شما متدینین راس ساعت 7/30 دقیقه در روز اول شوال ، پس از رویت شرعی هلال ماه شوال، در مسجد جامع محله میان برگزار خواهد شد.

 

 

 نوشته شده در  شنبه چهارم مرداد 1393 ساعت 8:1 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

   images (2).jpg


علی چرا امشب بهر عبادت بر نمی خیزد    چرا شیر خدا از بهر طاعت بر نمی خیزد


سالروز شهادت حضرت علی (ع) را به تمام مسلمین جهان تسلیت می گوییم 

 

 

 نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم تیر 1393 ساعت 7:9 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

 


کار برداشت خرما از نخیلات روستاهای منطقه کشار آغاز شد


کار برداشت خرما از نخیلات روستاهای منطقه کشار اغاز شده و کشاورزان نخل دار در حال بهره برداری از محصولات خود هستند کار بهره برداری از نخیلات در کشار از اوایل تیر آغاز شده و تا اواسط شهریور ماه ادامه دارد عمده نخل های کشار شامل آلمهتری - نغار- زرک -و موسلی است لازم به ذکر است نخیلات منطقه کشار که اکثرا به صورت دیم کشت می شود در چند سال اخیر به علت کمبود آب و همچنین شوری آب رو به خشکی است که توجه جدی مردم و مسئولین در احیا دوباره انها ضروری است 

 

 نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم تیر 1393 ساعت 10:47 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

تداوم پیگیری برای ارتقا برخی روستاهای هرمزگان


شماری از روستاهای هرمزگان قابلیت و شرایط ارتقا به شهر را در قانون تقسیمات کشوری دارند و تاخیر در ارتقای آنها موجب کندی روند پیشرفت و عدم برخورداری آنها از اعتبارات ویژه می شود.


 

 منصور آرامی گفت: چندین روستا در بندرعباس، قشم، حاجی آباد و بندرخمیر در نوبت ارتقا به شهر هستند اما وزارت کشور روند ارتقای آنها را متوقف ساخته که در دیدار اخیر با مسئولین وزارت کشور خواستار اجرای سریع تر این مصوبات شدیم که دلیل عدم اجرای آن را دستور هیات دولت عنوان کرده اند.
 
آرامی بیان داشت: به همراه جمعی از نمایندگان ملت درصدد اعلام مغایرت این دستور هیات دولت با قانون جامع تقسیمات کشوری هستیم که نامه مورد نظر نیز تهیه و به کمیته تطبیق قوانین مجلس نیز تحویل شده است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران خاطر نشان کرد: روند توسعه برخی از مناطق روستایی با توجه به جمعیت و وسعت آنها منوط به ارتقای آنها در چارچوب قوانین تقسیمات کشوری است تا اعتبارات حمایتی دولت از آنها افزایش یابد و لذا انتظار داریم که دولت آن دسته از تصمیمات تقسیمات کشوری را که به مراحل نهایی رسیده است، اجرایی کند.
 
نماینده مردم بندرعباس، قشم،‌حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی گفت: مجلس مصوبه خوبی در زمینه قانون مند ساختن ارتقای سطح تقسیمات کشوری داشته است که اگر به خوبی به آن عمل شود نیاز به ارائه لایحه جدیدی از سوی دولت نیست و در غیراین صورت، دولت اگر تصمیم جدیدی در این حوزه دارد، باید هر چه سریعتر جزئیات آن را در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی مطرح و نظرات نهایی را جمع آوری کند.
 
وی به تداوم تلاش های نمایندگان استان برای لغو مصوبه جدایی بخش هایی از غرب هرمزگان نیز اشاره کرد و گفت: به دنبال تحقق خواست مردم هرمزگان در این زمینه هستیم و امیدواریم که این مسئله بدور از مسائل حاشیه ای پیگیری و به نتیجه مناسب برسد.
 نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم تیر 1393 ساعت 7:53 توسط شمیم مهدوی  |  |
             


با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما ، شورای فرهنگی روستایکشار در نظر دارد اولین دوره ی مسابقه پیامکی ویژه ی شب هایماه مبارک رمضان را برگزار نماید


 شرج و شرایط شرکت در مسابقه 

1-مسابقه از سیزدهم تا بیست و هفتم رمضان برگزار می شود 

2-سوال مسابقه چهار گزینه ای بوده که هر شب پس از نماز تراویح در مساجد روستا مطرح می گردد و شما فرصت دارید پس از طرح سوال تا ساعت 18 روز بعد جواب صحیح را به سامانه پیامگیر 50002832576 ارسال نمایید 

3-جزییات بیشتر مسابقه و سوالات و نحوه شرکت در وبلاگشورای فرهنگی کشار  موجود است جهت اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه نمایید  

                                                    

 شما بازدید کنندگان این وبلاگ نیز می توانید با ارسال جواب سوال به صورت پیامک در این مسابقه شرکت نمایید

 

 نوشته شده در  شنبه بیست و یکم تیر 1393 ساعت 10:22 توسط شمیم مهدوی  |  |
   85290116835418211269.jpg


جهت حل مشکل بهداشت محله نظر آباد جلسه ای با حضور حجت السلام علی نیا و اعضای شورای بهداشت و دهیار برگزار شد 


در راستا حل مشکل بهداشت محله نظرآباد کشار شورای بهداشت جلسه ماهیانه خود را با حضور حجت السلام علی نیا  روحانی مستقر در کشار و بزرگان اهل تشیع کشار و با حضور دهیار محترم جناب اقای مسعودی در مسجد و حسینیه امام جعفر صادق کشار برگزار کرد در این جلسه درباره مشکلات بهداشتی و راه حل آن در این محله تبادل نظر شد  حجت السلام علی نیا کشار را الگو وحدت دانست و از تمامی اهالی کشار اعم از شیعه و سنی خواست با شورا و دهیار در طرح بهداشت و سلامت همکاری نمایند 

 

 

 نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم تیر 1393 ساعت 14:35 توسط شمیم مهدوی  |  |
   .jpg


مدیر کل ورزش و جوانان شهرستان بندر خمیر  امروز میهمان شورا ورزش وجوانان  روستای کشار بود 


در جلسه عصر امروز شورای ورزش و جوانان روستای کشار که با حضور یک میهمان خاص ( جناب اقای برهم ) مدیر کل ورزش و جوانان شهرستان بندر خمیر در مجموعه ورزشی سلطان العلما برگزار شد مقرر گردید بودجه اختصاص یافته جهت تعمیرات و بازسازی زمین فوتبال این مجموعه در اختیار شورای ورزش و دهیاری روستا قرار گیرد و دهیاری متولی اجرای این طرح باشد  در این طرح قرار است زمین فوتبال این مجموعه تسطیح گردد و جهت کاشت چمن آماده گردد  جناب برهم همچنین قول دادند پیگیر ادامه کار ساخت سالن ورزشی کشار باشند و گفت امید است تا پایان امسال بودجه ای جهت ادامه کار ساخت سالن در نظر گرفته شود و کار ساخت سالن از سر گرفته شود .

 

 

 نوشته شده در  شنبه چهاردهم تیر 1393 ساعت 22:27 توسط شمیم مهدوی  |  |
            

                


عابر بانک (صادرات ) کشار شروع به کار کرد 


 

این دستگاه که از مدتی قبل نصب شده بود به علت مشکل فنی وارد چرخه بهره برداری نشده بود پس از رفع مشکلات آن از امروز به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت و همشهریان می توانند جهت هر گونه خدمات بانکی به این عابر بانک مراجعه نمایند این عابر بانک با پیگیری ریاست بانک صادرات کشار و شورای اسلامی و دهیار این روستا جهت رفاه حال مردم و مشتریان بانک صادرات و جلوگیری از شلوغی و ازدحام در بانک در هنگام دریافت یارانه ها و سهولت در جهت پرداخت قبوض آب برق و تلفن به این بانک اختصاص یافته است

 

 نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر 1393 ساعت 21:21 توسط شمیم مهدوی  |  |
                    پیامک ماه رمضان,متن تبریک حلول ماه رمضان,پیامک تبریک حلول ماه رمضان,اس ام اس ماه رمضان,اس ام اس تبریک حلول ماه رمضان,ماه رمضان 93,متن تبریک رمضان


چشم بگردان و ببین زین هستی
چه میماند برایت جز خدا ، یاد خدا ، ذکر خدا …


دنیا جای دل بستن نیست ، اگر دل بستی گویی که بالهایت را بسته ای تا پرواز نکنی و اگر پرواز نکنی اوج نخواهی گرفت و تو برای اوج گرفتن آمده ای و زندگی میکنی …
یادت می آید آن عهدی که با معبودت بستی که نیست جز تو خدایی و نهایت عشق تویی ؟؟؟
حال چه شده که در دلم ناخدایی فرمان میدهد که لنگر را بینداز اینجا کنار ساحل دنیا ؟
پشت دنیا شهریست ، عزم رفتن باید کرد …

حلول ماه رمضان بر همه شما مبارک 

 

 نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393 ساعت 23:43 توسط شمیم مهدوی  |  |
  31077057780210058134.jpg


 مهمترین عامل عدم پیشرفت هر جامعه بی تفاوتی مردمان آن جامعه است


 

این هفته نیز مطابق معمول  گذشته سخنگو و رییس شورا کشار خطیب بعد از نماز جمعه بود ایات کلام الله مجید و احادیث پیامبر کلام اغازین ایشان بود و سپس مشکلات و توان مندی شهر را بیان کرد و مردم را در جریان کارهای انجام شده و در دست اجرا قرار داد  مبحث سخنان او بیشتر پیرامون مسئله بهداشت روستا و اراضی پشت جاده و ورزش روستا بود  او سخنانش را پیرامون جامعه و مثالی در این رابطه آغاز کرد و گفت مهمترین عامل عدم پیشرفت هر جامعه بی تفاوتی مردمان آن جامعه است تمامی مشکلات هر جامعه ناشی از بی تفاوتی است  ایشان از مردم بابت همکاری با شورا بهداشت تشکر کرد و گفت عده قلیلی که شهریه بهداشت را واریز نکرده اند از سر بی تفاوتی و فراموشی است به همین خاطر ما اسامی انها را در برد زده ایم تا یاداوری گردد  مبحث بعدی سخنان ایشان پیرامون اراضی ملی پشت جاده بود ایشان به مردم گفتند با اداره مربوطه رایزنی شده و  اگر می خواهند در این اراضی ساخت و ساز نمایند باید با مجوز باشد و برابر نقشه دهیاری خانه ها ساخته شود و کسی بدون هماهنگی حق ساخت و ساز ندارد  در بین سخنانش اشاره هم به مشکل اب داشت و گفت مشکل اب برطرف شده و طبق زمانبندی اب به محلات خواهد رسید . مبحث اخر سخنان ایشان پیرامون ورزش و شورای ورزشی بود و خبر از مرمت و بازسازی مجموعه ورزشی سلطان العلما داد و شورای ورزش را به جلسه ای در این رابطه فرا خواند 

 

 نوشته شده در  جمعه ششم تیر 1393 ساعت 15:0 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

  IMG_7216


جلسه هماهنگی عوامل اجرایی کنکور ۹۳ شهرستان بندر خمیر در سالن اجتماعات آموزش‌وپرورش برگزار شد.


 

خوش‌خرام کارشناس سنجش و مسئول امور اجرایی کنکور با اشاره به اهمیت کنکور سراسری و لزوم برگزاری هرچه بهتر آن گفت: تمامی ظرفیت‌ها و تمهیدات لازم برای اجرای مناسب و قانونی کنکور در شهرستان خمیر صورت گرفته است.

مسئول امور اجرایی کنکور با اعلام اینکه کاهش چشمگیر داوطلبان در سال ۹۳ را شاهد هستیم افزود ۷۲۶ نفر در رشته‌های مختلف آموزشی باهم به رقابت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: بیش‌ترین شرکت‌کنندگان با تعداد ۲۸۳ زن و مرد مربوط به رشته‌ی علوم انسانی هستند.

گفتنی است آزمون رشته‌ی علوم ریاضی و فنی صبح روز پنج‌شنبه ۵/۴/۹۳ در دبیرستان تازه تأسیس عترت شهر خمیر برگزار می‌شود. همچنین برای برگزاری آزمون گروه هنر عصر پنج‌شنبه ۵/۴/۹۳ در همین برنامه‌ریزی‌شده است.

آزمون علوم تجربی در دو حوزه دختران (دبیرستان دخترانه عترت) و پسران (دانشگاه پیام نور) صبح جمعه ۶/۴/۹۳ اجرا می‌شود. عصر این روز نیز آزمون زبان‌های خارجی با ۹۶ شرکت‌کننده در دبیرستان دخترانه عترت برگزار می‌شود.

آخرین رشته رقابت کنکور سراسری مربوط به علوم انسانی است که با مجموع ۱۸۷ نفر ۸ صبح شنبه ۷/۴/۹۳ در دانشگاه پیام نور شهر خمیر شروع می‌گردد.

در جلسه توجیهی عوامل و برگزارکنندگان کنکور بخشنامه‌های مربوطه تشریح و سؤالات این حوزه موردبررسی قرار گرفت.

از انجا که من نیز یکی از کنکوری های امسال در رشته علوم تجربی هستم از تمامی دوستان گل و همشهری های خوبم و بازدید کنندگان این وبلاگ التماس دعا دارم 

 نوشته شده در  پنجشنبه پنجم تیر 1393 ساعت 7:12 توسط شمیم مهدوی  |  |
   .jpg


با پیگیری های اعضا شورا ها و دهیاران منطقه کشار مشکل اب شیرینکن حل شد و اب دوباره در لوله ها جاری گردید


  پمپ سوخته اب شیرین کن کشار تعمیر و در جای خود نصب شده و اب شیرین کن مجددا اغاز به کار کرد در همین رابطه و برای بهبود وضعیت آب جلسه ای  صبح دیروز با حضور اعضای محترم شوراها و دهیاران  روستاهای حوزه کشار  با مسئولین اب و فاضلاب شهرستان خمیر در اداره مربوطه  در شهرستان خمیر برگزار شد و در این جلسه نمایندگان مردم  به بیان مشکل اب و رایزنی جهت بهبود این وضعیت با  مسئولین پرداختند  و مسئولین نیز قول دادند با جدیت پیگیر حل مشکلات باشند تا در فصل تابستان مردم کمبود اب را احساس نکند و سهم اب کشار 2 ساعت افزایش دهند و به جای 12 ساعت 14 ساعت آب سهم کشار باشد  همچنین در این جلسه مقرر شد بدهی پیمانکار این اداره به آبدار کشار پرداخت گردد تا ایشان با قدرت به کارش ادامه دهد  حقوق و مزایای معوقه ایشان نیز پرداخت گردد و قرارداد ایشان تمدید گردید و مقرر شد ایشان از این پس فقط به عنوان آبدار خدمت نمایند و حل مشکل اتفاقات به عهده خود اداره است 

 

 نوشته شده در  سه شنبه سوم تیر 1393 ساعت 12:35 توسط شمیم مهدوی  |  |
   sam_0330 - copy.jpg


جهت رفاه حال اهالی و دسترسی راحت انها با نمایندگان خود شورا و دهیاری کشار اقدام  به ایجاد سامانه پیامکی نمود


 

اهالی محترم کشار از این پس می توانند به وسیله ارسال پیامک به شماره 50002832576  با مدیر سایت شمیم کشار و رییس شورا و دهیار کشار تماس حاصل نمایند شما می توانید هرگونه انتقاد و پیشنهاد در مورد این سایت یا عملکرد شورا و دهیاری دارید به این شماره پیامک بزنید  چنانچه خواهان عضویت در این سامانه جهت اگاهی از جلسات شورا و ارسال گزارشات هستید می توانید نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را به این شماره ارسال نمایید 

 

 نوشته شده در  یکشنبه یکم تیر 1393 ساعت 14:18 توسط شمیم مهدوی  |  |
     .jpg


یکی از مهم ترین اموزه های قران و احادیث خدمتگذاری به مردم و نیازمندان جامعه است 


 

کپر نشینان ساکن روستای 49  که اکثراً دامدار هستند، بیش از 20 سال پیش در منطقه ای در 50 کیلومتری شمال غربی شهر بندرعباس و 35 کیلومتری جنوبی ترین نقطه بخش فین ساکن شده اند؛ این مردمان کم توقع و ساده زیست که در کپرها و خانه هایی به سبک مردمان چند قرن پیش زندگی می کنند، پس از دو دهه بی توجهی، همچنان منتظر رسیدگی مسوولان هستند؛ شاید گوش شنوایی صدای محرومیتشان را بشنود و لبیک گوید! این مردم امروز میزبان ما به همراه رییس و اعضای شورا روستای همسایه خود کشار بودند به گرمی از ما استقبال کرده و سفره دل خود را برای ما گشودند شاید این دیدار پلی باشد بین انها و مسئولین درد دل های انها یاد داشت شد  تا به مسئولین ارجاع داده شود و این رسانه وسیله باشد برای معرفی انها و بیان مشکلات انها  رییس شورا کشار به انها قول داد بتواند از این طریق گره ای از مشکل انها را بگشاید 

عکس های بیشتر در ادامه مطلب 

 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393 ساعت 21:29 توسط شمیم مهدوی  |  |
                      


مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق کشور گفت: ۹۸روستای هرمزگان از اینترنت پر سرعت adsl بهره مند شدند.


 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، قاسمی در جمع خبرنگاران افزود: ۵ روستای دیگر نیز تا هفته آینده مجهز به اینترنت پر سرعت می شوند.
 
وی اظهار کرد: برای نصب  تجهیزات در ۱۰۳ روستا، ۱میلیارد تومان هزینه شده است.
 
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق کشور از بهره مندی ۷۲ روستا از خطوط ارتباط تلفنی تا یک ماه آینده  خبر داد و عنوان کرد: ۶۴ روستای فاقد خط ارتباطی نیز تا سه ماه آینده از این خدمات بهره مند می شوند.
 
قاسمی در پایان گفت: تا پایان امسال تمامی روستاهای استان از خدمات ارتباطی و اینترنت بهره مند می شوند و مشکلی برای تامین اعتبار نداریم.

 نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم خرداد 1393 ساعت 15:36 توسط شمیم مهدوی  |  |
    


بنا به اظهارات جناب آقای انداوه آّبدار کشار به علت سوختن پمپ اصلی ساکشن آب شور  آب شیرین کن برای مدت چند روز آب شرب منطقه کشار قطع است


به علت گرمای هوا و سوختن پمپ اصلی ساکشن اب رودخانه به مدت چند روز اب شیرین کن کشار قادر به تصفیه و شیرین کردن اب نمی باشد و اب روستاهای منطقه کشار قطع می باشد اقای انداوه اظهار نمودند این پمپ جهت تعمیر و رفع اشکال باز گردیده و به شهر فرستاده شده و تا زمانی که این پمپ خراب است پی گیر ان هستیم آب روستاها به وسیله تانکر های سیار آب رسانی تامین گردد 

 

 

 نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم خرداد 1393 ساعت 20:54 توسط شمیم مهدوی  |  |
     001.jpg


 به پاس زحمات و تلاش جناب اقای شهاب الدین اسلامی مهر  رییس بانک صادرات شعبه  کشار این بانک یک درجه ارتقا یافت


زحمات و تلاش جناب اقای اسلامی و همکاران ایشان در سال 92 در بانک صادرات باعث شد این بانک حائز یک درجه رتبه بالاتر گردد  مدیریت خوب اسلامی مهر در خدمات دهی بهتر وتکریم  ارباب رجوع و راه اندازی عابر بانک سبب رضایت مردم از این بانک است  ما این ارتقا به ایشان و همکارانشان در این بانک تبریک گفته و برایشان ارزوی بهترین ها داریم 

 

 نوشته شده در  سه شنبه بیستم خرداد 1393 ساعت 19:47 توسط شمیم مهدوی  |  |
            sha 001.jpg


موسسه جوان ایده هرمزگان وابسته به کانون وبلاگ نویسان برتر هرمزگان صبح امروز به معرفی وبلاگ نویسان برتر هرمزگان پرداخت


 

در جلسه ای که صبح امروز با حضور جناب اقای محمد صالح مذنبی حافظ قران و استاد دانشگاه تهران  از سایت کشوری حرف تو  و مدیران ومسئولین استانی کانون وبلاگ نویسان هرمزگان خبرنگاران و کارکنان پایگاه خبری هرمز و مدیران کانون شهرستان های استان برگزار گردید خانم ها مهدوی - یوسفی - و اقایان باعثی -نیکبخت -چکن- و مدیر کانون بخش فین به عنوان وبلاگ نویسان برتر استان انتخاب و با اهدا لوح تقدیر از ایشان تقدیر گردید  من این انتخاب را مدیون همشهری ها و بازدید کنندگان گل این وبلاگ هستم  شما هستید که با بازدید و نظر خود مرا یاری می دهید  منتظر نظر سازنده و مفید شما هستم 

 

 نوشته شده در  یکشنبه هجدهم خرداد 1393 ساعت 18:1 توسط شمیم مهدوی  |  |
    dsc00546.jpg


 با پی گیری شورای بهداشت و شورای اسلامی و دهیار روستای کشار تجهیزات و یونیت دندانپزشکی ودکتر دندانپزشک به درمانگاه کشار اختصاص یافت 


جهت رفاه حال مردم منطقه کشار و دسترسی بهتر به دندانپزشک و سلامت دهان و دندان با پی گیری شوراهای بهداشت و اسلامی روستای کشار و همچنین دهیار محترم  بلاخره یونیت و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی به درمانگاه کشار اختصاص یافت این تجهیزات به این مرکز تحویل شده که پس از نصب در چند روز اینده دکتر دندانپزشک کار خود را اغاز خواهد کرد   جا دارد در این زمینه از دکتر نصیری مسئول دندانپزشکی استان و دکتر صمصام پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمیر و دکتر شیخی به خاطر همکاری لازم در این زمینه تشکر و قدردانی کرد 

لازم به ذکر است مرکز بهداشتی درمانی کشار تنها مرکز بهداشتی منطقه کشار است که خانه های بهداشت روستاهای نیمه کار - انگوران -کشار بالا -کشار زیر-کشار چمردان -کشار سرگپ- وپشتکوه کشار از طریق این مرکز اداره می گردد 

 

 نوشته شده در  یکشنبه هجدهم خرداد 1393 ساعت 17:9 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

             


جامعه موفق را جامعه دانست که کارهای انها روی اصول و برنامه باشد و برای پیشرفت باید چشم انداز چند ساله و برنامه مدون داشت


 مطابق برنامه هفته های گذشته این هفته نیز مردم شنوتده بیانات سخنگو و رییس شورا در مورد مشکلات و توانمندی ها شهر بودند جناب اقای راستخانه سخنانش را با ایات کلام الله مجید و احادیث پیامبر آغاز کرد  و در ابتدا سخن خود به بیان معرفی جامعه پرداخت و جامعه موفق را جامعه دانست که کارهای انها روی اصول و برنامه باشد و برای پیشرفت باید چشم انداز چند ساله و برنامه مدون داشت او از مردم به خاطر همکاری و همراهی با منتخبین شان در شورا تشکر کرد و پیشرفت ها را مدیون همدلی و همراهی مردم دانست  ایشان فرمود باید تعارفات و رودربایستی  و قوم گرایی را کنار گذاشت و با همه به یک دید نگاه کرد  راستخانه بیان داشتند ما برای بهتر حل شدن مشکلات در هر زمینه شورا و کمیته تشکیل داده ایم که اعضای ان معرف حضور همه است پس این کمیته ها و شورا باید با جدیت پیگیر کار و برنامه هایشان باشند و در مورد کارهایشان با شورا اسلامی و دهیار هماهنگ باشند  ایشان ضمن انتقاد از شورای فرهنگی از اعضای این شورا خواست درباره مشکل مطرح شده در هفته قبل باید تشکیل جلسه دهند و امر به معروف و نهی از منکر نمایند 

مبحث بعدی سخنان ایشان پیرامون بهداشت و مسایل بهداشتی روستا بود از شورا بهداشت به خاطر فعالیت ها تشکر کرد و به ان دسته از افراد که شهریه بهداشت واریز ننموده اند تذکر داد  حتما باید شهریه را واریز نمایند وخبر از تشکیل جلسه شورا بهداشت با اهالی محلاتی داد که شهریه را واریز ننموده اند  واز انها در این مورد توضیح خواهند خواست 

ایشان همچنین پیرامون مسایل امنیتی صحبت کرد و گفت متاسفانه در هفته گذشته دو مورد دزدی سیم برق داشته ایم که این یک فاجعه است  و از شورای امنیت و پایگاه مقاومت بسیج خواست با سارقین به شدت برخورد گردد 

اقای راستخانه یکبار دیگر از ابدار روستا به خاطر فعالیت هایش تشکر کرد  و گفت اهالی باید کمک کنند به گونه از زحمات ایشان قدردانی شود 

مبحث دیگر که ایشان به ایراد سخن پرداحت درباره کلاس های تابستانه اموزش قران بود  ایشان فرمودند اکنون دو هفته است این کلاس ها رسما دایر است  اما  در محلات میان -روز  استقبال خوبی از این کلاس ها نشده 

فقط محله قبله بیشترین تعداد قران اموز دارد از والدین خواست حتما بچه هایشان را در این کلاس ها ثبت نام نمایند 

خبر طرح سنجش کودکان بدو دبستان اخرین خبری بود که او به مردم داد و گفت خانواده های که کودکان بدو  ورود به دبستان دارتد در تاریخ 17-3-1393 جهت تست به دبیرستان دخترانه معرفت مراجعه نمایند 

 نوشته شده در  جمعه شانزدهم خرداد 1393 ساعت 14:38 توسط شمیم مهدوی  |  |
     


نوبت دهی برای شرکت در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان در هرمزگان از شنبه ( دهم خرداد ) آغاز می شود


 

قابل توجه اهالی محترم روستاهای حوزه کشار  طرح سنجش سلامت کودکان بدو ورود به دبستان در منطقه کشار  در مورخه 17-3-1393 در پایگاه سنجش واقع در دبیرستان دخترانه معرفت کشار برگزار می گردد لذا خانواده های که دارای بچه بدو ورود به دبستان هستند با در داشتن یک قطعه عکس به دبستان محل ثبت نام مراجعه نمایند و با گرفتن معرفی نامه در تاریخ یاد شده جهت معاینه به پایگاه سنجش در دبیرستان معرفت مراجعه نمایند در مرحله نخست نوآموزان در زمینه شنوایی ، بینایی ، اختلالات رفتاری ، بیماری اوتیسم ، توده های بدنی و سلامت دهان و دندان ارزیابی و معاینه می شوند.برای طرح سنجش شناسنامه کودک و والدین ، برگ عکس دار از واحدآموزشی ، یک قطعه عکس ، کارت واکسیناسیون و پرداخت 10 هزار تومان ضروری است.

 نوشته شده در  یکشنبه یازدهم خرداد 1393 ساعت 10:39 توسط شمیم مهدوی  |  |
      


متاسفانه اکنون سه روز است خط تلفن ثابت و انتن موبایل همراه اول در منطقه کشار قطع است


 تلفن و موبایل امروز یکی از ضروریات مردم است اما متاسفانه قطعی تلفن ثابت و خط موبایل همراه اول در منطقه کشار وارد روز سوم  خود شده  چه کسی پاسخگو است از مسئولین مخابرات روستا و همچنین شورا ی اسلامی و دهیاری روستا درخواست می شود پیگیر رفع این مشکل باشند 

 

 

 نوشته شده در  شنبه دهم خرداد 1393 ساعت 7:29 توسط شمیم مهدوی  |  |
                


این نرخنامه در تاریخ 31/2/93 تعیین گردیده و از تاریخ 3/3/93 تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا می باشد 


در راستای احترام متقابل در جهت خرید از مغازه ها  و سوپر مارکت و میوه فروشی های روستا این بار نرخ میوه مصوب اداره صنعت و معدن خمیر منتشر می گردد تا فروشندگان برابر لیست اجناس به مردم تحویل دهند  همشهریان در صورت مشاهده تخلف می توانند به دفتر شورا و دهیاری گزارش نمایند 

نام میوه

قیمت خرید از میدان تره بار

قیمت خرده فروشی در خمیر و توابع

نام میوه

قیمت خرید از میدان تره بار

قیمت خرده فروشی در خمیر و توابع

سبزی خورشتی

-------

21000

گریپ فروت تو سفید

7000

10000

انواع کاهوی پاک نشده (جهرم)

5000

7500

بامیه

برابر فاکتور

30 درصد

لوبیا سبز نو

برابر فاکتور

برابر فاکتور

لیمو ترش معمولی

برابر فاکتور

30 درصد

موز درشت درجه یک

برابر فاکتور

برابر فاکتور

نارنگی تخم پاکستانی

18000

23000

ادامه نرخ نامه در ادامه مطلب 

 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  یکشنبه چهارم خرداد 1393 ساعت 21:32 توسط شمیم مهدوی  |  |
                   

      


لیست اجناس  و حداکثر سودی که مغازه داران حق دارند از مشتری مطالبه نمایند 


برابر اعلام ریاست محترم شورای اسلامی در سخنرانی خود پس از نماز جمعه این هفته و درخواست ایشان به مشارکت همگانی در کارهای اجتماعی و خرید از مغازه های موجود در روستا به جای خرید از جای دیگر  بیایید همه به هم دیگر احترام گذاشته و برای اباد سازی شهرمان در این امر شرکت کنیم و مغازه داران نیز جانب انصاف را در نظر داشته باشند و اجناس خود را برابر نرخ مصوب به فروش برسانند 

لیست اجناس  و حداکثر سودی که مغازه داران حق دارند از مشتری مطالبه نمایند 

ردیف

شرح

حداکثر سود و هزینه در عمده

فروشی به درصد

حداکثر سود و هزینه در خرده فروشی به درصد

1

برنج داخلی

3

12

2

کره – پنیر –سایر محصولات لبنی

4+2

15

3

فراورده های گوشتی

3+2

15

4

گوشت قرمز

3

8

5

گوشت مرغ

3

10

6

تخم مرغ

3

10

7

ماهی

3

12

8

کمپوت  کنسرو  مربا  سویا  ابلیمو  سس   رب  حلوا  مشابه

3

12

9

بیسکوبیت  شکلات  کیک   کلوچه  ویفر  سوهان  گز  لبنیات   و مشابه

3

12

 بقیه لیست در ادامه مطلب 

 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  شنبه سوم خرداد 1393 ساعت 21:34 توسط شمیم مهدوی  |  |
           


اطلاعیه  ثبت نام اینترنت پر سرعت ADSL در مخابرات کشار 


جهت رفاه حال همشهریان محترم و دسترسی همگانی به شبکه اینترنت دفتر خدمات ارتباطی روستا کشار اقدام به ثبت نام  اینترنت پر سرعت ADSL  نموده است  کسانی که متقاضی این نوع اینترنت هستند می توانند با مراجعه به این دفتر  ثبت نام نمایند 

مدارک لازم جهت ثبت نام   - اخرین قبض واریزی تلفن ثابت   - کپی کارت ملی و شناسنامه  و  فرم ثبت نام 

 قبض تلفن باید به نام خود مشترک باشد برای مستاجرین اجاره نامه لازم است 

 

 نوشته شده در  جمعه دوم خرداد 1393 ساعت 15:47 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

     31077057780210058134.jpg

 


کسانی قصد ساخت و ساز در اراضی شمال ابادی (پشت جاده ) دارند برابر قانون ساخت و ساز در این زمین ها ممنوع است و باید با مجوز بنیاد مسکن باشد


  این هفته نیز مردم کشار شنونده بیانات رییس و سخنگوی شورا خود پس از نماز جمعه بودند اقای راستخانه سخنان خود را  با ایات کلام الله مجید و احادیث پیامبر اغاز کرد  مبحث سخنان او پیرامون مشارکت مردم در کارهای اجتماعی بود از مردم خواست در کارهای اجتماعی و عام المنفعه مشارکت داشته باشند و همه از امکانات موجود در روستا مثلا خرید های خود و یا دیگر امکانات استفاده نمایند تا به ابادی روستا کمک نمایند و فروشندگان هم باید به فکر کیفیت کالای خود باشند  ایشان از ساماندهی سرویس ایاب و ذهاب مردم به شهر خبر داد  وگفت پیگیر آن هستیم بزودی اتوبوس جهت رفاه حال مردم  از اتوبوسرانی جهت سرویس دهی در اختیار مردم قرار گیرد و از دارندگان خودرو های سواری مسافر کش خواست رعایت حال مردم نمایند و با نرخ مناسب مردم را جا به جا نمایند  ایشان گفت تا موقعی که اتوبوس کشار تحویل نشده مردم می توانند از اتوبوس شهرک علوی استفاده نمایند  در ادامه صحبت هایشان از اقای اسلامی ریاست بانک صادرات کشار  که پیگیری عابر بودند تشکر کرد و به مردم این نوید را داد که بزودی کار بهره برداری از عابر بانک آغاز خواهد شد  و مردم هم همکاری کنند  حساب های خود در بانک های دیگر را به این بانک منتقل سازند  

خبر ثبت نام در کلاس های قران  و  اینترنت Adsl مخابرات مبحث بعدی سخن ایشان بود   و همچنین از مردم خواست کسانی قصد ساخت و ساز در اراضی شمال ابادی (پشت جاده ) دارند برابر قانون ساخت و ساز در این زمین ها ممنوع است و باید با مجوز بنیاد مسکن باشد و به ساخت و ساز بدون مجوز در این اراضی هیچگونه وام یا سندی تعلق نمی گیرد  و اگر کسی قصد ساخت و ساز دارد باید در قالب شهرک جدید باشد 

مبحث پایانی بیانات ایشان پیرامون بهداشت روستا و شهریه بهداشت بود شهریه اختصاص یافته به جمع آوری زباله و بهداشت امسال مبلغ 40 هزار تومان است و تمام سرپرست خانوار  تنها تا آخر هفته اینده فرصت دارند این مبلغ را به حساب شورای بهداشت واریز نمایند 

 نوشته شده در  جمعه دوم خرداد 1393 ساعت 15:9 توسط شمیم مهدوی  |  |
 

                            

 


 بزودی دستگاه خودپرداز بانک صادرات کشار نصب خواهد شد 


 

با پیگیری ریاست بانک صادرات کشار و شورای اسلامی و دهیار این روستا جهت رفاه حال مردم و مشتریان بانک صادرات و جلوگیری از شلوغی و ازدحام در بانک در هنگام دریافت یارانه ها و سهولت در جهت پرداخت قبوض آب برق و تلفن  یک دستگاه خودپرداز به بانک کشار اختصاص یافت این دستگاه که هم اکنون تحویل بانک کشار شده بزودی نصب و اماده بهره برداری می گردد 

بانک صادرات کشار تنها بانک در منطقه کشار می باشد  که اهالی تمامی روستاهای این منطقه در این بانک دارای حساب بوده و مطالبات بانکی خود را از این طریق انجام می دهند 

 نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اردیبهشت 1393 ساعت 21:34 توسط شمیم مهدوی  |  |
      پدر.jpg

 ای تکیه گاه محکم من، ای پدر جان / ای ابر بارنده ی مهر و لطف و احسان ای نام زیبایت همیشه اعتبارم / خدمت به تو در همه حال، هست افتخارم . . .

پدر دوستت دارم بابت تمام زحماتی که کشیدی دستانت را می بوسم و ممنونتم . روزت مبارک . . .

اي پدر بوي شقايق مي دهي                       عاشقي را ياد عاشق مي دهي
با تو سبزم، گل بهارم، اي پدر                       هر چه دارم از تو دارم اي پدر


 نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1393 ساعت 19:48 توسط شمیم مهدوی  |  |

                  


 کار ساخت ساختمان دهیاری کشار که به علت نبود زمین متوقف شده بود پس از اهدا زمین توسط خیر اغاز شد 

کار ساخت ساختمان دهیاری کشار که قرار بود در دوره شورا گذشته اغاز شود و تامین بودجه نیز شده بود به علت نبود زمین به حالت تعلیق در امده بود با پی گیری شورا و دهیار جدید و اطلاع رسانی در این مورد  زمین جهت ساخت این بنا توسط خیرین به دهیاری اهدا گردید و هم اکنون کار ساخت این پروژه اغاز شده است  امید است شورا و دهیار محترم با پی گیری خود بتوانند پروژه های نیمه تمام  دیگر نیز به اتمام برسانند 

 نوشته شده در  شنبه بیستم اردیبهشت 1393 ساعت 21:25 توسط شمیم مهدوی  |  |

   86390233109693841986.jpg

 ایشان فرهنگ را به مثابه هوا و آب دانست و گفت اگر ما از اب و هوای الوده استفاده کنیم  خواه ناخواه بیمار می شویم و جامعه ای که فرهنگ نداشته باشد جامعه ای بیمار است

 مطابق معمول این هفته نیز رییس و سخنگوی شورا سخنران بعد از نماز جمعه بود جناب راستخانه سخنانش را با ایات کلام الله مجید و احادیث پیامبر اغاز کرد  مبحث اصلی سخنان او در تکمیل خطابه امام جمعه پیرامون فرهنگ و فرهنگ سازی در جامعه بود ایشان فرهنگ را به مثابه هوا و اب دانست و گفت اگر ما از اب و هوای الوده استفاده کنیم  خواه ناخواه بیمار می شویم و جامعه ای که فرهنگ نداشته باشد جامعه ای بیمار است  ایشان به اندسته از کسانی که جوانان را به محافل خلاف (استعمال دخانیات و شرب خمر ) سوق می دهند هشدار داد و از معلمان و فرهنگیان خواست که با مضرات این مواد بچه ها را اشنا سازند  تا انشاالله جامعه ای سالم داشته باشیم  ایشان فرمودند اگر ضعف هایی داریم مثلا همین سرقت های سیم های برق یا .... ناشی از بی فرهنگی است  برابر بخشنامه استانداری هر روستا باید شورا فرهنگی داشته باشد که الحمدلله ما از سایر روستاها جلوتر هستیم  و از مدت ها قبل این شورا در روستای ما تشکیل شده است   در ادامه صحبت هایشان یکبار دیگر از جناب نادر انداوه آبدار منطقه به پاس زحماتشان  تشکر  کرد و فرمود این تشکر تنها نباید کلامی باشد  در جلسه ای که با شوراهای روستاهای منطقه کشار داشته ایم قرار است به خاطر خدمات ایشان ماهیانه مبلغی به عنوان پاداش به حساب ایشان واریز گردد  

مبحث بعدی سخنان ایشان پیرامون بیمه موتور سکلیت ها بود  ایشان فرمودند برابر اعلام دبیر شورای حل اختلاف جناب حسن زاده تمامی موتور سکلیت ها باید دارای بیمه شخص ثالث باشد  چون مبلغ دیه بالاست و اتفاق هم خبر نمی کند در این رابطه به اتفاقی که چند وقت پیش در تصادف دو موتور در کشار زیر افتاد اشاره کرد  که خوشبختانه یکی از موتور ها بیمه بود این یک الزام است و تمامی موتور ها باید بیمه شوند 

در پایان از مردم  به خاطر همکاری و همراهی با شورا تشکر کرد و گفت همین همدلی و همکاری شما باعث شد شورای کشار و دهیار کشار به عنوان شورا نمونه شهرستان خمیر  انتخاب گردد  و همچنین ایشان از کسانی که شهریه بهداشت خود واریز نموده اند تشکر کرد و از اندسته که این مبلغ واریز ننموده اند تا اخر هفته فرصت داد تا این مبلغ را واریز نمایند 

 نوشته شده در  جمعه نوزدهم اردیبهشت 1393 ساعت 14:54 توسط شمیم مهدوی  |  |

          

 طی مراسمی با حضور سیدعبدالله هاشمی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز هرمزگان و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش کلنگ احداث سالن ورزشی چند منظوره روستای کشار سفلی به زمین زده شد.

، خلیل مسیحی مدیر آموزش وپرورش این شهرستان با اعلام خبر فوق گفت: خیرین در امر مدرسه سازی و مشارکت در برنامه های آموزش و پرورش منطقه نقش چشمگیری ایفا می کنند.

وی ادامه داد: با احداث سالن ورزشی روستای کشارسفلی  ورزش مدارس می تواند گامی بهینه تر در راستای استعداد یابی و فعالیت های ورزشی مورد توجه قرار دهد.

مدیر آموزش و پرورش خمیر تاکید کرد: این سالن ورزشی در زمینی به مساحت 600 متر مربع  احداث می شود که هزینه آن توسط خیر تامین می گردد.

سیدعبدالله هاشمی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز هرمزگان نیز در این مراسم بیان داشت : حضور در برنامه های آموزش و پرورش و ساخت مدارس، نمازخانه و سالن ورزشی از اولویت های خیرین منطقه است که تاکنون نتایج مثبتی در پی داشته است.

در مراسم کلنگ­زنی  این سالن ورزشی که در مدرسه ابتدایی مدرس انجام شد، مرادی مسئول مشارکت های مردمی و نوسازی آموزش و پرورش، ستاره بخشدار مرکزی شهرستان خمیر ، ائمه جمعه و جمعی از معتمدین روستا حضور داشتند.

 نوشته شده در  جمعه نوزدهم اردیبهشت 1393 ساعت 0:18 توسط شمیم مهدوی  |  |
     (22).jpg

    

 عبدالقادر مسعودی دهیار روستای کشار و احمد راستخانه رییس شورای اسلامی کشار به عنوان دهیار نمونه و شورای برتر شهرستان خمیر انتخاب شدند 

 در جلسه همایش شوراها و دهیاری های شهرستان خمیر که صبح امروز با حضور اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش های رویدر و مرکزی خمیر و با حضور فرماندار جدید شهرستان جناب اقای نصری در محل فرمانداری خمیر برگزار شد پس از مراسم معارفه سرپرست فرمانداری خمیر جناب اقای نصری  شوراهای بخش و روستا ها به بیان مشکلات حوزه انتخابی خود پرداختند  و از شوراهای دوره های گذشته تقدیر شد و پس از نوبت به معرفی بهترین ها رسید در بخش شورا شورای روستای کشاربالا   با توجه به مدیریت کارآمد و تلاش مجدانه در انجام وظایف قانونی محوله و تلاش جهت رفع مشکلات منطقه کشار  توانست به عنوان شورا برتر شهرستان  انتخاب گردد و در بخش دهیاران بخش مرکزی  جناب اقای مسعودی دهیار روستای کشار به همراه اقای محمدی دهیار روستای کشار چمردان - اقای رویین تن دهیار کهورستان - و دهیار روستای پل گل کن به عنوان دهیاران برتر انتخاب شدند 


معرفی معلم های نمونه  در  ادامه مطلب ادامه مطلب
 نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اردیبهشت 1393 ساعت 0:24 توسط شمیم مهدوی  |  |
    


 ای آغاز بی پایان ، ای وجود بی کران ، تو را سپاس .ای والا مقام ،ای فراتر از کلام، تورا سپاس.

 معلم عزیز ، استاد بزرگوار، تو را به چه مانند کنم . دل دریاییت لبریز از آرامش است همچونکوه استوار از حوادث روزگار ایستاده ای و همچون ابر، باران پر شکوه معرفت بر چمن هایدشت دانش آموختگی فرو می ریزی . خورشید نگاهت گرمابخش وجود ما وحرارت کلبه یسرد یأس و ناامیدی و ارمغان شور و شعف است . غنچه ی تبسمی که از گلستان لبهایتو می روید، طراوت لحظه های ابهام و زیبا یی بخش خانه ی وجود ماست . کلام روح بخشو دلنشین تو موسیقی دلنوازی است که بر گوش جان می نشیند و اهنگ زندگی را بهشور در می آورد. روانی به لطافت گلبرگهای ارغوان داری که از احساس و شور و شعف لبریزاست . دستهای روشنت سپیدی خود را از گل بوسه های گچ گرفته و شمع وجودت ازنیروی ایمان و انسانیت شعله ور است . سرخی شفق ، تابش آفتاب ، نغمه ی بلبلان ،صفای بستان ، آبی دریاها ، همه و همه را می توان در تو خلاصه نمود . معنای کلام امیدبخش تو همچون نسیم صبحگاهان نشاط بخش روح خسته ماست . علم آموزی و صبر ایمان را از پیامبران به ارث برده ای و به حقیقت وارث زیبایی ها بر گستره ی گیتیهستی . قدوم سبز تو سبزینه ی کوچه باغ های زندگی و صفا بخش خاطر پر دغدغه یماست . طپش قلب تو آهنگ خوش هستی و جوشش نشاط در غزل شیوای زندگیاست .

ادامه مطب در ادامه مطب 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اردیبهشت 1393 ساعت 22:49 توسط شمیم مهدوی  |  |

مشورت، یکی از مسائل بسیار مهم در دین مبین اسلام است، به گونه ‏ای که در جامعه اسلامی، رهبران به مشورت کردن با افراد با صلاحیت امر شده ‏اند

 انسان، موجودی اجتماعی است که نیازها و خواسته‏های او جز با همکاری و تبادل نظر فکری دیگران برآورده نمی‏شود. نوآوری‏های بزرگ و بهره‏برداری از آنها، حاصل کمک و هم‏فکری انسان‏ها با همدیگر است.

پیشرفت دانش و فن‏ آوری، ضرورت این کار جمعی و تبادل اطلاعات را میان انسان‏ها، ملت‏ها و دولت‏ها بیشتر نمایان می‏سازد. تصمیم ‏گیری‏های اجتماعی در جنبه ‏های گوناگون سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی زمانی دقیق‏تر و درست‏تر خواهد بود که افراد صاحب‏نظر در تنظیم آن بیشتر شرکت کنند و از نظرخواهی و تبادل اندیشه‏های گوناگون بهره گرفته شود. برخورد اندیشه ‏ها به صورت صحیح و پیوسته، می‏تواند نارسایی‏های تصمیم ‏گیری و اجرا را از بین ببرد و نتایج به دست آمده را هر چه کامل‏تر و دقیق‏تر کند.

ادامه مقاله در ادامه مطلب 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  سه شنبه نهم اردیبهشت 1393 ساعت 20:42 توسط شمیم مهدوی  |  |
      10308345689355637780.jpg


 فروش هر نوع درخت مثمر و غیر مثمر گرمسیری 

 برای خرید گونه های درخت مثمر و غیر مثمر گرمسیری برای کل جنوب


با ما تماس برقرار کنید 

تمام گونه های درخت موجود است
شماره تماس : 09366746729

ایمیل  :  zeydoo008@yahoo.com

آدرس : هرمزگان _ بندرعباس _ بندرخمیر 

دهستان کهورستان _ محله حاجی برکت

عکس های بیشتر از گلخانه در ادامه مطلب 


ادامه مطلب
 نوشته شده در  چهارشنبه سوم اردیبهشت 1393 ساعت 20:40 توسط شمیم مهدوی  |  |
       happy-mother-day2abadehnews-ir4.jpg


روز مادر  را به تمام مادران شهرم تبریک می گویم  

 تقدیم به آنی که بهشت زیر پایش جا دارد  

به مادرم… 
که مهرش تا ابد در دلم جای دارد.                
تو بهترین گل، میان شهر گلهایی
تو رنگ آفتابی،
شب که می رسد، مثل ستاره،
گوئیا مهتابی
مادر خوبم، روزت مبارک

 نوشته شده در  شنبه سی ام فروردین 1393 ساعت 20:52 توسط شمیم مهدوی  |  |

        (26).jpg

 با توجه به فصل گرما و احتیاج شدید به آب بر همه لازم است در مصرف آب صرفه جویی نمایند چون آب ما به وسیله آب شیرینکن تولید می گردد  و هزینه تولید آب به این روش بالاست

  امروز جمعه نیز مطابق معمول رییس و سخنگوی شورا جناب راستخانه سخنران بعد از نماز جمعه بود  او به دلیل کمبود وقت به علت طولانی شدن خطبه سخنان خود را بدون مقدمه اغاز کرد  اولین مبحث سخنان او

پیرامون مسئله آب شرب منطقه بود ایشان فرمودند همانگونه که همه در جریان هستید ما با تلاش زیاد  به این اب رسیده ایم و با توجه به فصل گرما و احتیاج شدید به آب بر همه لازم است در مصرف آب صرفه جویی نمایند چون آب ما به وسیله آب شیرینکن تولید می گردد  و هزینه تولید آب به این روش بالاست  همشهریان را دعوت به صرفه جویی در مصرف اب نمودند  همچنین ایشان یاد اور شد تمامی مشترکان باید کنتور آب را نصب نمایند  و مشترکی حق ندارد بدون کنتور از آب استفاده نمایند  ایشان به دارندگان انشعاب غیر مجاز اخطار دادند و فرمودند اکیپی جهت بازدید به درب منازل مراجعه می نمایند و اگر انشعاب غیر مجاز مشاهده گردید جریمه و پلمپ می گردد 

مبحث بعدی سخنان ایشان پیرامون بهداشت و نظافت روستا و جمع اوری زباله بود ایشان فرمودند هم اکنون که سطل زباله در تمامی سطح روستا نصب شده همشهریان موظف هستند در روزهای تعیین شده قبلی زباله های خود را با پوشش پلاستیکی درون این جایگاه ها بگذارند  و هزینه جمع اوری زباله برای امسال به ازای هر خانوار 40 هزار تومان می باشد که همشهریان باید این مبلغ را  تا تاریخ 15/2/1393  نزد بانک صادرات کشار به حساب شورای بهداشت واریز نمایند 

سومین موضوعی که ایشان درباره ان صحبت کردند مسئله محافظت از جنگل و مراتع بود ایشان فرمودند دامداران حق ندارند  دام ها و احشام خود را جهت چرا به مزارع مردم ببرند واگر این مورد مشاهده شده  دام انها توقیف و برای ازادی ان باید جریمه 10 هزار تومانی پرداخت نمایند 

در پایان رییس شورا  معتمدین روستا را به جایگاه فرا خواند و در حضور مردم  از چهره های برتر و زحمت کشان روستا جناب آقایان  نادر انداوه  (ابدار روستا ) و جناب عبدالقادر مسعودی (دهیار روستا ) با اهدا لوح تقدیر و جایزه تقدیر نمودند 

همچنین رییس شورا بیان داشتند که این شورا انتقاد پذیر است انتقاد و راهنمایی های شما را می پذیریم  اما اتهام  و غیبت نه 

 نوشته شده در  جمعه بیست و نهم فروردین 1393 ساعت 15:17 توسط شمیم مهدوی  |  |
Designed by :emin | Iran | 2013 |www.shamem12.blogfa.com | Email : mahdavishamsa@yahoo.com